TERRARIUM

Posted by admin 30/11/-0001 0 Comment(s)

Bizim için teraryum sadece plastikten veya camdan yapılmış bitki, hayvan beslemeye yarayan bir akvaryum çeşidi değildir.

Aynı zamanda faklı ve kendine özgü ve bir o kadarda kulllanışlı teraryumları sizler için hazırladık aynı zamanda göze hitab eden tasarımı ile hem beslemek istediğiniz canlıya uygun koşulların sağlanmasında hemde eviniz için güzel bir dekor olabilmektedir.

Teraryum büyük oranla cam ve plastikten ima edilen içerisinde özel bitki,hayvan ve canlıların beslenip yetiştirildiği alandır günümüzdeki anlamda ilk teraryum İngiltere londrada 1830larda ortaya çıkmıştır londrada yapılmasının sebebi ise sanayi devrimden olumsuz yönde etkilenebilen bitkileri yetiştirmektir.

Özel ilgi ve özel şartlar isteyen bitkiler için (nem,güneş,toprak…)çok rahat olarak hiç düşünmeden kullanabileceğiniz aynı zamanda hayvan beslemek için de ve de hayvan için de güzel ve sağlıklı bir yuva olacaktır ve bitkiler içinde kullanırken hiç düşünmeden gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz birer saksıdır aslında teraryumlar.

Dünyamız hepinizinde bildiği gibi bir ekosistemden ibarettir teraryumlar ise yetiştirmek istediğiniz çiçek ve bitkiler için bu görevi üstlenebilecek küçük ve beşeri olan ekosistemlerdir.

Teraryumlar sayesinde yaşadığınız bölgede yetiştirmek istediğiniz bitki,çiçek vb her şeyi çok kolay ve sağlıklı bir şekilde yetiştirebilirsiniz ayrıca bu yöntem ile yetiştirmeyi düşündüğünüz bitki,çiçeği bu doğal dengeyi uyarladığımız teraryumlarda da döngü sayesinde canlılar çok uzun bir süre yaşamlarını doğal ortamlarındaki kadar rahat,sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yaşayabilirler yetiştireceğiniz bitkilerin özellklerini ne tür toprakda yaşadıklarını ihtiyaçları olan nemi,ışığı ve diğer soruları araştırıp bize sorabilrsiniz ancak teraryumlarınız kapalı ise burada dahada dikkatli olmanız gerekmektedir şimdi bu kuralları sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

 

 

 

  • Su:zaten nemli bir ortam olduğu için çok az bir suya ihtiyaç duyarlar nem oranını kontrol ederek vermeniz gereken su oranını ayarlayabilr ancak fazla su verirseniz bitkinin çürümesine sebep olur.
  • Toprak:torağın 2 yıl içerisinde değiştirilmesi gereklidir ayrıca gübrelemede düzenli bir şekilde yapılmalıdır yapılmazsa toprak mineral ve vitamin bakımından zayıflar bu da bitkinin canlılığını kaybedip zaman içerisinde ölmesine sebep olur.
  • Işık:cam ışığı yansıttığı için bitkilerin yanmasına sebep olabilmektedir.Işığı direkt olarak almayan aydınlık yerlerde bulundurulmalıdır.

 

NOT:KAPAĞI KAPALI OLAN TERARYUMLARIN HAFTADA BİRKAÇ SAAT AĞZI AÇIK BIRAKILARAK HAVALANDIRILMASI HAVA SİRKÜLASYONU İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.

BÜTÜN SORULARINIZ İÇİN BİZE 7-24 ULAŞABİLİR PERİYODİK OLARAK ŞUBELERİMİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

Türkiyenin ve Ankaranın en güzel tasarlanmış canlının yaşaması ve özellikleri ile ilgili her şey düşünülmüş hiç bir detayın atlanmadığı farklı çeşitlerdeki teraryumlarımıza sitemizden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: TERRARIUM

Yorum Yap

GÜL

GÜL

admin 01/06/2018 1
 GÜLÜN BİR ÇOK ANLAMI VE SİMGESİ VARDIR KİMİ ...
Devamını Gör..
ZAMBAK

ZAMBAK

admin 30/11/-0001 0
  Zambak genellikle bahçe ve süs bitkisidir b...
Devamını Gör..
TERRARIUM

TERRARIUM

admin 30/11/-0001 0
Bizim için teraryum sadece plastikten veya ca...
Devamını Gör..
SAKSI ÇİÇEKLERİ

SAKSI ÇİÇEKLERİ

admin 23/03/2018 0
    Çiçekler insanlar üzerindeki olumsuzluk v...
Devamını Gör..
PAPATYA

PAPATYA

admin 01/06/2018 0
     Papatyalar genellikle saf sevginin ve te...
Devamını Gör..
ORKİDE

ORKİDE

admin 01/06/2018 0
   Keşfedildiği günden bugüne insanların en ç...
Devamını Gör..